Plechová střešní krytina

Široký výběr střešní krytiny na trhu vám dává jedinečnou příležitost, vybrat si právě to, co potřebujete. A proč by právě plechová střešní krytina nemohla být tou pravou pro vaši střechu. Jaké jsou její výhody a nevýhody?

Plech jako střešní materiál sice nebudí moc důvěru, ovšem výhody plechové krytiny jsou nepopíratelné a obava je tak neoprávněná. Výhody plechové střešní krytiny spočívají v lehkosti materiálu, nízkých nákladech a rychlé montáži. Navíc splňují nároky moderního trendu a díky vysoké škále barev a odstínů je možné střechu co nejlépe sladit s fasádou a co nejvíce se přiblížit k představě investora o vzhledu budovy.

Plechová krytina je na trhu nabízena v různých tvarech a profilech. Kromě klasického rovného plechu se vyrábí i ve tvaru vlnovek nebo imitací klasických pálených tašek.

Sklon střešní konstrukce

Doporučený minimální sklon plechové profilované střešní krytiny je 8°. Plechová krytina je přímo ideální pro střechy s malým sklonem (pod 15°). Pokud je krytina z vlnitého plechu nebo plechů, imitující tvar střešních tašek je optimální sklon střechy kolem 15°. U střech se sklonem 30° se používají plechové rovinné desky.

Plechová krytina má i své nevýhody

Abychom byli upřímní, plechová střešní krytina má i své nevýhody. Nejvíce obav panuje okolo hlučnosti plechové střechy za deště. Zde nezapomínejme na tepelnou izolaci, kterou převážně každé podkroví má. Taková izolace má kromě termických vlastností také zvukoizolační a ty brání v prostupu případnému hluku. V případě, že je podkroví zateplené, je obava z hluku zbytečná.

Dalšími nevýhodami jsou ne příliš ideální tepelně izolační vlastnosti, vysoký difuzní odpor a také omezená pochůznost.

© 2020 Vyrobil Pepa s podporou Teamu SmartFox